Asset Publisher Asset Publisher

WTZ Sejny z wizytą u Głuszca

Dnia 01.09.2017 r. Na terenie Nadleśnictwa Głęboki Bród mieliśmy okazję gościć osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sejn.

W budynku Zielonej Klasy uczestnicy spotkania zapoznali się z tematyką głuszca. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali informacji o ptaku, poznali biologię, ekologię oraz ciekawostki na temat głuszca. Podczas spotkania zostały wyświetlone filmy z hodowli głuszca, jak ptaki zostają dokarmiane, obrączkowane i wypuszczane na wolność. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty ptaków, film ukazujący klucie się piskląt jak również ścieżka podchodowa”, na której można było podglądać tokującego głuszca.  Dużą radość i niezwykłą aktywność wzbudziła część terenowa, podczas której uczestnicy wspólnie z leśniczym zajmującym się monitoringiem telemetrycznym VHF głuszców namierzyli ptaka w lesie.

Warsztaty zostały poprowadzone przez Panią Dorotę Ławreszuk- specjalistę ds. ochrony przyrody i zorganizowane w ramach projektu Life „Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca (Tetrao urogallus) na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej". Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z maskotką głuszca promującą Projekt, a zwieńczeniem warsztatów był poczęstunek i ognisko na świeżym powietrzu.