Lista aktualności Lista aktualności

WTZ namierzają głuszca w lesie

Nadleśnictwo Głęboki Bród kolejny raz zorganizowało zajęcia edukacyjne dla osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Tym razem 24 maja przeprowadziliśmy warsztaty dotyczące ochrony głuszca dla grup z WTZ „Jard” z Białegostoku i  WTZ Caritas z Moniek.  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Projektu LIFE11 NAT/PL/428 „Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej”.

Spotkanie, przy sprzyjającej pięknej pogodzie, odbyło się w Zielonej Klasie na Buduku. Rozpoczęło się prezentacją multimedialną o głuszcach, ubarwioną filmami z życia tych ptaków. Uwagę uczestników szczególnie przyciągnęły frazy pieśni tokowej, śpiewanej przez koguty podczas tokowiska. Następnie uczestnicy mogli wziąć udział w różnych grach i zabawach uwieńczonych rozdaniem dyplomów i wykonaniem grupowego zdjęcia z maskotką projektu.

Po wspólnym posiłku przy ognisku uczestnicy mieli również okazję wyjścia do lasu i zapoznania się z tym, jak działa telemetria w namierzaniu i poszukiwaniach głuszców. Po krótkim spacerze udało się nawet namierzyć głuszca!