Lista aktualności Lista aktualności

IX Dożynki Powiatowe w Sejnach

Dnia 10.09.2017 r. odbyły się IX Dożynki Powiatowe i tradycją lat ubiegłych Nadleśnictwo Głęboki Bród wzięło udział w obchodach niniejszego święta.

Święto Plonów - obchodzone po zakończeniu żniw - rozpoczęła Msza Święta polowa na Stadionie Miejskim w Sejnach. Podczas dożynek odbywały się różne konkursy m.in. dla najlepszych gospodarzy, hodowców, estetycznych gospodarstw, najładniejszych wieńców dożynkowych a także sportowców, a jednym ze sponsorów nagród było Nadleśnictwo Głęboki Bród, które ufundowało sadzonki ze szkółki leśnej.

Nadleśnictwo przygotowało stoisko promocyjne, na którym uczestnicy dożynek mogli zapoznać się z ofertą szkółkarską, wziąć udział w ciekawych pogawędkach z leśnikami oraz uzyskać informacje o głuszcu i metodach jego ochrony jakie podejmują leśnicy Puszczy Augustowskiej w ramach projektu Life+ pt. „Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej". Największą radość sprawił konkurs wiedzy o lesie i rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów, w którym można było wygrać drobne upominki i materiały edukacyjne prezentujące pracę leśników.