Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Ziemi z Kołem Przyrodników

27 kwietnia odbyły się w Nadleśnictwie Głęboki Bród kolejne warsztaty Koła Przyrodników. Spotkanie leśników z młodzieżą odbyło się na szkółce leśnej oraz w Zielonej Klasie.

Leśnicy przedstawili najmłodszym drzewa naszych lasów, a następnie omówili proces wzrostu i rozwoju drzew. Ta część warsztatów (od nasionka do drzewka) wywołała w uczestnikach pozytywne reakcje. Każde dziecko mogło dotknąć szyszek, nasion i sadzonek.

Następnie młodzi przyrodnicy przyłączyli się do tegorocznej akcji edukacyjno – promocyjnej prowadzonej przez Lasy Państwowe pod hasłem „1000 drzew na minutę". Sadzenie lasu poprzedził instruktaż jak należy sadzić młode drzewka. Pokaz techniki sadzenia przygotował uczniów do czekającej na nich pracy. Sadzenie wbrew pozorom nie jest takie łatwe na jakie wygląda. Oprócz silnych rąk potrzebna jest również wiedza: jak duży dołek należy wykopać, na jaką głębokość włożyć sadzonkę, jak włożyć korzenie żeby prawidłowo rosły i jak mocno należy ubić ziemię wokół świeżo posadzonego drzewka.

Po zaprezentowaniu sadzonek i przygotowanych narzędzi uczniowie chętnie przystąpili do pracy. Akcja sadzenia przebiegła bardzo sprawnie. Pogoda dopisała, zapał do pracy też! Dzieci pod czujnym okiem fachowców zdobyły nowe umiejętności.

Podsumowanie dnia odbyło się w Zielonej Klasie. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny i hasła przyrodnicze. Na koniec odbył się miły poczęstunek przy ognisku.