Lista aktualności Lista aktualności

"Piknik bez granic" z udziałem leśników

W ramach tegorocznej majówki Nadleśnictwo Głęboki Bród mogło zaprezentować swoją działalność podczas „Pikniku bez granic”, organizowanego w regionie Puszczy Augustowskiej w dniach 28 kwietnia - 3 maja przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Celem wydarzenia była promocja wykorzystania Kanału Augustowskiego w ruchu transgranicznym pomiędzy Polską i Białorusią, tj. uruchomienie sezonowego, bezwizowego (dot. części obwodu grodzieńskiego) polsko-białoruskiego przejścia granicznego „Rudawka-Leśnaja" oraz rozszerzenie statusu przejścia z wodnego na wodne i pieszo-rowerowe. W ramach pikniku przygotowano stoiska lokalnych instytucji, szereg atrakcji kulturalnych, kulinarnych, sportowych i edukacyjnych.

29 kwietnia w Studzienicznej na terenie parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej nasze Nadleśnictwo zaprezentowało m.in. realizowany  projekt na rzecz ochrony głuszca. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć filmy o głuszcu, wziąć udział w quizie edukacyjnym i porozmawiać z leśnikami o realizowanym projekcie. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyła się ścieżkapodchodowa", na której można było podglądać tokującego głuszca.